Eye Tracking Türkiye

Eye Tracking Türkiye Dünya İçin Faydaları Nelerdir ?

Eye Tracking Türkiye, göz izleme yani göz aktivitesinin ölçümüdür. Bu kişinin, dikkat, odaklama, bilinç veya diğer zihinsel durumlarını belirler. Bu bilgiler ise kişiyle empati sürecini kolaylaştırır ve davranış anlayışlarını kazanmakta fayda gösterebilir.

İnsan Davranışını Anlamak

Biz Çevremizde var olan varlıkları gözümüzle işitiriz. Eye tracking kişinin dikkatini ve davranışlarında bizlere derin anlayışlar kazanmamızda bizlere yardımcı olur. Bizlerde sonuç olarak bazı davranışlar hakkında sonuç çıkarabiliriz.

Hands Free Etkileşimini Etkinleştirmek

Kullanan kişi olarak gözlerini kullanarak bir ekranda bir işaretçi ile bilgisayarda kullanıcı girişi yaparken ellerini kullanmak istemiyor olabilir. Eye tracking ile göz kullanarak giriş yapabilirsiniz yani Eye tracking diğer cihazlar ile etkileşimimizi kolaylaştırır.

Eye Tracking Türkiye de Eye Tracking Nedir ve Neler Yapabiliriz ?

Şimdi gözlerinizle bilgisayar kullanılabilecek tüm yolları düşünün. Bir dergi okuyabilir, internette gezebilir, marketten herhangi bir gereksinim alabilir, oyun oynayabilir, eğitim tatbikatı yapabilir, film izleyebilir ya da resim bakabilirsiniz. Bunlar göz izleme uygulamasıdır. Çok az istisna dışında, görsel bileşeni ile her şey gözlenebilir.

Reklam, eğlence, paketleme vb. alanlarda her tüketicinin görsel davranışlarının incelenmesi önemli ölçüde yararlanılmıştır.

Smart tek Yazılım, Eye Tracking Türkiye teknolojisinde dünya da ileri gelen şirketlerden biri olan Smart tek Yazılım, Türkiye’ye sahip olduğu bilgileri ve bilgi birikimlerini aktarmakta ayrıca Eye tracking sistemleriyle ilgili bilgi paylaşımı, çözüm ve danışmanlık hizmetlerini sizlere sunmaya hazırdır.  EyeTribe Türkiye de kendi geliştirdiği yazılım çözümlerimizle sürekli müşterilerimizin memnuniyetini sağlayan ürünler geliştiriyoruz.

Eye Tracking Türkiye teknolojileri, araştırmacıların günümüzde kullanmış oldukları en üst düzey araçlardan biridir.

Eye Tracking Türkiye Teknolojisi Sayesinde;

  1. cihazlara kolay erişim,
    2.kolay empati,
    3.davranış açıklığı gibi ögelerden faydalanabiliriz.

Eye Tracking Türkiye’yi Kimler Kullanabilir ?

Eye tracking teknolojisinin daha çok ellerini kullanamayan ve konuşamayanlar tercih etmektedirler. Locked In Sendromu, Ms, Omurilik sonucu felçli kalanlar, Als, uzun süre yoğun bakımda kalanlar, Eye traciking ile hem çevreleriyle iletişim kuruyor hem de kendini geliştiriyor.

Eye Tracking Ürünleri Kullanımı ?

Eye Tracking ürünlerini kullanmak sandığınız gibi zor değil.Tıklama eylemini ister göz kırparak, ister belirlediğiniz bir süre tıklamak istediğiniz tuşa odaklanarak, isterseniz de switch sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Fareyi kullanmak için sizlere sunabildiğimiz 2 seçenek bulunmaktadır.

Bunlardan biri standart fare imlecinin gözle hareket ettirilebilen versiyonu.  Fare İmlecini tıklamak için öncelikle tıklamak istediğiniz yerin üstüne getiriyor ve tıklamayı gerçekleştirebiliyorsunuz.

İkinci seçenek ise iki kademeli ama kullanımı çok daha kolay bir yöntemdir. Öncelikle ekranın sağ tarafında bulunan tıklama seçeneklerinden birini seçiyorsunuz (sağ tık, sol tık, iki tık) ve tıklamak istediğiniz yere bakıyorsunuz.

Odaklandığınız bölge sizin seçtiğiniz büyüklükte ve hızda yakınlaşarak tıklamayı gerçekleştiriyor.

Bu yöntem hem yanlış bir yere tıklama riskini azalttığından hem de kullanıcı için çok daha zahmetsiz ve rahat olduğundan diğerine nazaran daha çok tercih edilen bir özelliktir.

Copyright © Simur Digital 2022