Felçli Hasta İle İletişim

Felçli Hasta ile İletişim, EyeNavigator Göz Takip Sistemi ile Şimdi Çok Kolay

Felçli Hasta İle İletişim, Smarttek tarafından tasarlanan özel yazılım EyeNavigator Göz Takip Sistemi ile felçli hasta ile iletişim artık mümkün.

Özel iletişime ihtiyaç duyan tüm hastalar için kullanıma sunulan Göz Takip Sistemi sayesinde hastalar çevreleri ile iletişim kurabiliyor ve hatta internet üzerinde de zaman geçirebiliyorlar.

Hem felçli hastalar hem de yakınları için gerçekten önemli bir adım olan sistem Smarttek tarafından ülkemizde hazırlanarak, kullanıma sunuluyor.

Felçli hasta ile iletişim konusu özel bir durumdur ve hastaların kendi isteklerini çevrelerine iletmeleri de maalesef hareket kabiliyeti olmadığı için mümkün olmamaktadır. EyeNavigator Göz Takip Sistemi ile artık bu durum ortadan kalkıyor. Smarttek Yazılım A.Ş.’nin yetkili bayisi olduğu EyeNavigator Göz Takip Sistemi ve Smartnav (Kafa Takip Sistemi) ile artık felçli hastalarınız büyük kolaylık yaşayacak.

Felçli Hasta İle İletişim ; EyeNavigator Göz Takip Sistemi ile Sadece Göz Hareketi Yeterli

Göz Takip Sistemi’nde hastanın sadece göz hareketi ile bilgisayar ile iletişime geçmesi sonucunda veri sağlanmakta ve bu şekilde çevre ile iletişim sağlanmaktadır.

EyeNavigator Göz Takip Sistemi içinde bulunan yazılım ile çalışan akıllı klavye sayesinde felçli hasta ile iletişim, önceden belirlenerek sisteme tanımlanan belirli kelime ve kelime gruplarını göz hareketi ile seçerek dış dünya ve çevrelerinde bulunan kişilerle iletişime geçebiliyorlar.

Sadece felçli hasta ile iletişim olarak değil, daha geniş bir alanda bakarsak da bedensel engelleri nedeni ile klavye kullanamayan kişiler için de bu göz takip sistemi rahatlıkla tercih edilebilir.

EyeNavigator Göz Takip Sistemi ve Smartnav 4 AT (Kafa Takip Sistemi) Hangi Alanlarda Kullanılabilir?

ALS (Amiyotrofik Lateral Skleroz) hastaları

* Otizm hastalarında kafa hareket ve göz takip hareketleri ile

* Serebral Palsi (Spastik serebral palsi, Atetoid serebral palsi) hastalarında göz hareketi ile

* Nörolojik gelişme geriliği olan çocuklarda

* Tramvatik beyin hasarları sonucunda,

* Rett sendromu hastalarında

* Felçli hastalarda

* Kısmi felçlilerde ve omurilik felçlileri ile

* Ağır romatizma hastalarında bilgisayar aracılığı ile iletişim için tercih edilmektedir.

EyeNavigator Göz Takip Sistemi Zaten Var Peki Farkımız Nedir?

Evet, bu sistem halihazırda dünyada zaten var, Smarttek olarak bizim farkımız bu sistemin daha çok hasta tarafından ulaşılabilir olması, yani kısaca herkesin ulaşabileceği fiyatlarda olmasıdır.

Smarttek olarak bizim amacımız, bu özel teknolojiyi Smartnav Türkiye de alınması mümkün olabilecek bir akıllı cep telefonu fiyatına müşterilerimize sunmaktır. Bu sistemi kullanarak memnun kalan hastalar ve sevdiklerinin referansı bizler için çok önemlidir. Önceliğimiz felçli hasta ile iletişim olmakta ve bu yolda da ulaşılabilir fiyatlarla hizmet sunmaktır.

Tüm hastaların hayatlarına getirmek için çalıştığımız, büyük kolaylık ile teknolojinin önemini bir kere daha vurgulayan bu özel sistem için Smarttek Yazılım A.Ş. ile iletişime geçebilir ve sistemin detayları konusunda bilgi alabilirsiniz.

Copyright © Simur Digital 2022